Безкоштовний запис на прийом!
Просто залиште свої контакти і ми з вами зв'яжемось!
У нашому центрі можна пройти повний курс реабілітації.
У центрі Антис-Орто технік-протезист і лікар-реабілітолог проводять повний комплекс реабілітації та навчають правильно ходити на протезі, приділяючи особливу увагу освоєнню симетричної ходи з перших кроків та усуненню контрактур, відпрацьовують з пацієнтом техніку подолання перешкод на протезі.
До реабілітаційниих заходів входить лікувальна фізкультура та загальноукріплюючі вправи.
Реабілітація складається з 3-х етапів:
На першому етапі пацієнт навчається стояти з рівномірною опорою на обидві кінцівки.
На другому етапі відпрацьовується техніка перенесення маси тіла з однієї ноги на іншу, проводиться тренування опорної і переносної фази кроку протезу та здорової кінцівки, поєднаного з перенесенням маси тіла на протез в момент розгинання гомілки, стегна (протеза).
На третьому етапі працюють над рівномірними кроковими рухами та ритмічною координованою ходьбою з однаковим просуванням вперед – як здорової, так і протезованої кінцівки.
Одним з обов’язкових етапів реабілітації є усунення контрактур (тугорухомості) усіченої кінцівки.
Контрактура суглоба – це обмеження пасивних рухів в суглобі, викликане рубцевою деформацією шкіри, м’язів, сухожиль, суглоба. Найчастіше виникають згинальні контрактури (тобто стан кінцівки, коли її не можна розігнути) в тазостегновому, колінному, ліктьовому суглобах. Контрактури перешкоджають протезуванню і подовжують терміни реабілітації.
Особливо часто контрактура проявляється після ампутації внаслідок судинних захворювань.
Методи лікування цього прояву (реабілітація) назначає лікар ортопед-травматолог.
Після повного чи часткового усунення контрактури можна здійснювати первинне протезування. Приймальну гільзу протезу встановлюють з урахуванням контрактури, яка залишилась. А через 2-3 місяці змінюють гільзу в міру зменшення деформації.
Одним із важливих складових реабілітації в період підготовки до протезування стає лікувальна гімнастика.
Вона сприяє:
Реабілітація після різних видів ампутації нижніх кінцівок потребує різних акцентів на певні групи м’язів.
Після ампутації гомілки робимо акцент на тренування розгиначів колінного суглоба, мускулатури неушкодженої нижньої кінцівки.
Після ампутації стегна робимо акцент на тренування розгиначів, м’язів кульшового суглоба, мускулатури неушкодженої нижньої кінцівки.
Після двосторонньої ампутації стегон робимо акцент на тренування м’язів спини, черевного преса, сідничних м’язів і м’язів рук.
Центр протезування і реабілітації Антис-Орто надає інформаційну підтримку нашим пацієнтам та консультує з будь-яких питань стосовно підбору та виготовлення протезно-ортопедичного виробу.
Ампутація кінцівки — це серйозна подія у житті, що тягне за собою багато змін.
У післяопераційний період пацієнт зіштовхується з багатьма важкими моментами. Щоб полегшити цей етап, потрібно завчасно підготуватись.
Отож, надаємо кілька рекомендацій після ампутації.
Від ран, набряків кукси врятують:
Щоб уникнути контрактури, потрібно якомога раніше починати повноцінні рухи суглобами ампутованої кінцівки, оскільки тугорухливість дуже швидко розвивається і наростає, а це перешкоджає вчасному протезуванню.
І найцінніша порада — консультуйтесь з лікарем. Якщо у вас з’явились рани, виразки, набряки чи будь-які інші нетипові прояви — зверніться до спеціаліста. Адже тільки він знає, як допомогти вам якісно та без наслідків.
Як правильно бинтувати куксу?
Перші 2 туру бинта повинні повністю покрити один одного, щоб добре закріпити кінець бинта, а кожен наступний оберт частково повинен прикривати попередній, закріплюючи його. Якщо бинт лягає на тіло не рівно, то необхіднойого «перекинути» (перевернути). Останні 2 тури бинта, як і два перших, накладаються один на одного. Сильний натяг бинта може викликати біль. Слідкуйте, щоб натяг був однаковим.
Забезпечте максимальний тиск на кінці культі задля правильного її формування. Зробити це можна шляхом більшої кількості обертів у “проблемних зонах”, де потрібно зменшити набряк, або де він найчастіше виникає.
Кожен наступний оберт бинта внизу культі повинен бути на одну третину вище від попереднього.
В кінці надійно фіксуємо еластичний бинт.
Техніка вважається правильною, якщо в нижній частині бинтування буде щільнішим, а при поступовому просуванні вгору відстань збуде збільшуватись. Це створить правильний розподіл тиску і максимальну компресію внизу культі.
Якщо зробити навпаки, ви передавите всі шляхи лімфовідтоку, і сформується неправильна булавовидна культя.
Компресійне бинтування вкрай необхідне для зменшення набряку культі й регулювання тиску рідини (лімфи, венозної крові) у ній. Ця процедура вимагає спеціальних навичок та умінь, тому перед її виконанням радимо пройти спеціальний інструктаж у лікаря ортопеда-травматолога або техніка-протезиста.
За детальною інформацією звертайтеся: